Aylık Araç Kiralama
Ana Sayfa > Uzun Dönem > Aylık Araç Kiralama

Aylık Araç Kiralama

Mülkiyet hakkının bir acentaya ait olduğu, fakat kullanma hakkının araç kiralayan kişiye devredildiği, belirli süre ve bütçe karşılığında aracın bir şahıs yada şirket adına kiralanması işine oto kiralama denilmektedir.

Yine bireysel ya da kurumsal işletmelerin ihtiyaç duyduğu araç desteğini, belirli bir bütçe karşılığında, acenta tarafından belirlenen kurallar ve kiralama bedelleri üzerinden aylık olarak aracın kullanım hakkının devredilmesi hizmetine de Aylık Kiralama denilmektedir.

Aylık Araç Kiralama Avantajları

Bireysel araç sahibi olmanın hem zor hem de meşakkatli olduğu şu günlerde araç kiralamak hem maddi hem de manevi açıdan size pek çok konfor ve avantaj sağlayacaktır.

Araç sahibi olmak için ayıracağınız bütçe dışında ekstradan harcayacağınız aracın bakım, onarım, kasko, sigorta ve daha pek çok prosedür giderleri ile uğraşmadan, sadece aracın kullanım hakkının sizde olacağı bu hizmet ile dilediğiniz model ve sınıftaki aracı kullanma avantajı elde edebilirsiniz.

Aylık araç kiralama yaparak;

 • Kiralama süreci boyunca, sabit fiyat üzerinden ödeme yaparak,enflasyon artışından etkilenmeden hizmet alınmış olmaktadır.

 • Şirket adına kiralanan araç bedelleri gider olarak gösterebileceği için vergi ve KDV indiriminden faydalanılarak, şirket bütçesine ekstra katkı ve tasarruf kazandırmaktadır.

 • Araç satın almak yerine, değişen ihtiyaçlara yönelik farklı araçları kiralayabilme fırsatı sunar.

 • Araç satın almak için ayrılacak yüklü meblağların, farklı alanlarda değerlendirilmesine imkan tanır.

 • Araç satın almak için banka ile girilecek anlaşma, kredi notu, faiz gibi ekstra zaman ve bütçe gerektiren işlemlere maruz kalmadan araç ihtiyacının karşılanmasını sağlar.

 • Araç değişiminde ve yenilenmesinde zarar etmeden, dilenen aracı, dilenen süre içerisinde seçme kolaylığı sağlar.

 • Araç için zorunlu olan taşıt vergileri, muayene ve dönemlik bakımları ile ilgilenmeden araç kullanmanın konforunu yaşama olanağı sağlar.

 • İhtiyaç duyduğunuz süre zarfı kadar kiralama yaparak bütçeden tasarruf etme fırsatı sunar.

 • Kurumsal firmalar adına kiralanan araçlar, şirket adına kayıtlı olmadığı için varlıklar listesinde yer almaz, haczedilemez ya da hak iddia edilemez.

 • Tatil yada seyahat amaçlı gidilecek noktalarda araç desteği imkanı sunar.

 • Araç sahibi olmak için yapılacak toplu para çıkışlarının önüne geçerek, cüzi miktarlı ödemelerle araç ihtiyacının karşılanma avantajı sunar.

 • Seyahatlerde toplu taşıma kullanarak yapılacak sınırlı yolculukları,daha keşfedilebilir ve verimli hale getirir.
   

Aylık Araç Kiralama Koşulları Nelerdir? 

İster bireysel ister kurumsal, araç ihtiyaçlarında bir rent a car servislerinden hizmet almak en akıllıca iş.

İhtiyaç duyulacak model ve sınıftaki araçları, sadece günlük değil, uzun dönem kiralayabilme fırsatları ile hayalini kurduğunuz aracı kullanmak artık bir şans değil.

Taahhüt vermeden, dilediğiniz süre zarfında kiralayabileceğiniz araçlarımızın bakımları eksiksiz olup, kasko ve trafik sigortası güvencesindedir.

Araç ile ilgili bütün sorumluluğu üstlendiğimiz ve size sadece aracı kullanmanın konforunu bıraktığımız aylık oto kiralama hizmetlerimizde aradığımız koşullar;

 • Kiralama şirket adına yapılacak ise; vergi levhası, imza sirküsü, yetki belgesi, ticari sicil gazetesi ve faaliyet belgesi mutlaka ibraz edilmesi gereken belgeler arasındadır.

 • Bireysel kiralamalarda; sürücü belgesi, araç sınıfına uygun yaş ve sürüş deneyimi

 • Ön provizyon işlemi için isme kayıtlı kredi kartı.

 • Ekonomik sınıf araç için en az 3 yıllık sürücü deneyimi’ ve 25 yaş sınırı, orta ve lüks araç seçimlerinde En az 30 yaş ve 5 yıllık ehliyetsürücü deneyimi aradığımız koşullar arasındadır.

 

Aylık Araç Kiralarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Araç kiralama karşılıklı güven ve hassasiyet gerektiren bir hizmettir Bu sebeple kurumsal bir acente ile çalışmak her zaman avantaj sağlayacaktır. 

Her hizmet alımında olduğu gibi araç kiralamada da adikkat edilmesi gereken koşullar vardır.

 • İhtiyaçlar doğrultusunda bir araç seçimi yapmak maliyeti düşürdüğü gibi, kullanımını da daha konforlu hale getirecektir.

 • Kiralanan aracın kasko, sigorta ve diğer güvenceler eksiksiksiz, bakım ve muayenelerinin tam olduğuna dikkat edilmelidir.

 • Km sınırına dikkat edilmeli, km sınırının aşımı durumunda ekstra bedel ödenmesi gerektiği bilinmelidir.

 • Aracın mutlaka sözleşmede yer alan kişi tarafından kullanılması gerektiği, varsa ikinci bir şöföründe sözleşmeye dahil edilmesi gerektiği unutulmamalıdır. Aksi takdirde yaşanabilecek kaza ya da hasarlarda araç güvencesinin devre dışı kalacağı unutulmamalıdır.

 • Beklentiler ve talepler karşılıklı olarak imzalanan sözleşmede mutlaka belirtilmelidir.

 • Kiralanacak aracı teslim almadan önce bütün ayrıntıları ile incelemeli varsa aksaklıklar firmaya bildirilmelidir.

 • Aracı teslim alınacak ve teslim edilecek saat, tarih ve yakıt miktarı mutlaka sözleşmede belirtilmeli ve şartlara riayet edilmelidir.

 • Araçla karışılacak kaza ya da arıza durumunda en kısa sürede acenta ile iletişime geçilmeli, aksi durumunda güvence bedellerinin devre dışı kalacağı bilinmelidir.

Araç Kiralamada Kilometre Sınırı

Araçların elden çıkarılması durumunda yaşı ve kilometre düzeyleri göz önünde bulundurulan en önemli faktörlerden biridir. Bu sebeple rent a car hizmeti veren firmalar araçlarını yeni nesil otolardan seçmekte, bu doğrultuda hizmetlerinde kilometre sınırı belirlemektedir.

Özellikle uzun vadeli Aylık oto kiralamalarda sözleşmeye mutlaka dahil edilen bu detay, kiracıların dikkat etmesi ve kilometre aşımı durumunda ekstra bedel ödenmesi gerektiğinin bilincinde olması gerektiğini hatırlatmaktadır.


Aylık 3000 km hak bulunmaktadır. Anlaşma yapılan acenta ile belirlenecek olan bu rakam, araç kiralama da dikkat edilmesi gereken en önemli detaydır.

 

Aylık Araç Kiralama Fiyatları

Oto kiralama bedelleri araçların kullanım sürecine göre belirlenmektedir. 

Günlük, haftalık ve aylık olarak kategorilere ayrılarak belirlenen fiyatlar, aynı zamanda aracın modeli, sınıfı ve ekstra hizmet taleplerine göre de değişkenlik göstermektedir.

Paket fiyat olarak şekillendirilen ücretlendirmenin içerisinde; hizmet bedeli, kasko ve sigorta giderleri ile KDV yer almaktadır. 

Ekstradan talep edilecek navigasyon, ek kasko ve şoför diğer beklentiler de kiralama ücretlerinin belirlenmesinde rol oynayan etkenler arasındadır..

Aynı zamanda erken rezervasyon, kampanyalar ve referanslı müşteri ayrıcalıkları da fiyatların seyrini değiştiren bir başka koşullar arasındadır.

Aylık araç kiralamada fiyatlar 30 gün üzerinden belirlenir ve bu süre uzatılmak istenirse, yine acenta ile geçilecek iletişim sonucunda aynı fiyat üzerinden devam ettirilir.

 

Aylık Araç Kiralamada Sigorta ve Kaskonun Önemi

Yalnızca kullanım hakkının müşteriye devredildiği oto kiralama hizmetlerinde, araçların bütün sorumluluğu acentalara aittir. Bu sebeple kiralanan araç ile bir kazaya karışılması durumunda sözleşmede yer alan kriterler doğrultusunda bütün yükümlülüğü acentalar üstlenmektedir.

Bir bakıma her iki tarafıda güvence altına alan bu poliçe ile yaşanılacak mağduriyetlerin önüne geçildiği gibi karşılıklı güven içerisinde de hizmet sağlanmış olmaktadır.

Bu denli önemli olan bir durumda sigortalı ve kaskolu araç kiralamak en isabetli karar olacaktır. Bu da ancak kurumsallaşmış bir rent a car firmasından hizmet almakla mümkündür.

Kiralama yapılmadan önce sözleşmede belirtilen kriter ve kapsamlar doğrultusunda kasko ve sigorta güvencesinden faydalanabilen kullanıcılar, dilenirse ek kasko güvenceleri de alabilmektedir.

Sabit bireysel araç kullanıcısı olmamasından ötürü, normal araç kaskolarından daha maliyetli olan Rent a Car kaskoları,bu sebeple farklı teminat bedelleri talep edebilmektedir.

 

Araç Kiralamada Kaskoda Teminat Dışı Kalan Etkenler

 • Araçla, sözleşmede yer alan kullanıcıdan başka bir ismin kazaya karışması durumunda

 • Alkol ve uyarıcı madde etkisi altında yapılan kazalarda

 • Hız limitinin aşımı kaynaklı yapılan kazalarda

 • Aracın yasa dışı işlerde kullanılması durumunda karışılacak kazalarda (uyuşturucu kuryeliği, hırsızlık..)

 • Araca yanlış yakıt doldurulması ve müdahale edilmesi durumunda

 • Araçla yapılan kaza yada sorundan acentenin bilgilendirilmemesi durumunda.

 • Aracın teslim edilmesi süresinin dolmasına rağmen iade edilmemesi durumunda karşılaşılacak durumlarda

 • Aracın gerekli mercilere bildirilmeden olay yerinde terk edilmesi

 

Şu hizmetlerimize de göz atabilirsiniz.

Yıllık Araç Kiralama

İstanbul Araç Kiralama

Filo Kiralama

Çekmeköy Araç Kiralama