Tek Rent A Car

Uzun dönem araba kiralarken dikkat edilmesi gerekenler

Uzun dönem araba kiralarken dikkat edilmesi gerekenler

Araba kiralama bedellerinin normalleşmesi ve yepyeni araçlarla sürücülere daha konforlu bir sürüş sunmaları nedeniyle  araba kiralama artık daha da çok tercih edilmekte. Kısa dönemli, günlük araç kiralama bedelleri nispeten daha yüksek görünse de uzun dönemli yani bir yıldan üç yıla varan bir süreçte araç kiralama bedelleri gittikçe düştüğü için satın almaya göre daha karlı. Yıllık bakım, vergi, kasko ödemeleri ve sürpriz harcamalara bütçenizde yer ayırmadan her ay belirli bir ücret ödeyerek, daha planlı bir bütçe oluşturabilirsiniz. Özellikle işyerleri kasalarından toplu çıkış yapmadan da aynı arabayı aylık ödemelerle uzun dönemli olarak kiralayabilir.

Uzun dönem araba kiralarken nelere dikkat etmeliyiz?

 

 1. Kiralayacağınız aracı iyi seçmelisiniz. İhtiyaçlarınızı karşılayacak boyutta ve motor gücünde bir araç seçmeniz oldukça önemli. Örneğin Ümraniye’de uzun dönem araba kiralama niyetindesiniz. Aracınızı ister işyerinizde ister bireysel kullanın, arabanın kullanım amacı, araca binecek kişi sayısı ve yolculuk edeceğiniz mesafeler göz önünde bulundurulmalı. Ümraniye’de uzun dönem araba kiralama isteğinde olanların, ilçedeki yol koşullarını da dikkate alması faydalı olacaktır.
   
 2. Araba kiralayacağınız firma hakkında bilgi edinmeli ve seçiminizi yaparken titiz davranmalısınız. Ataşehir’de uzun dönem araba kiralama isteğinde iseniz, bu bölgedeki kiralama şirketlerinden en az birkaçını araştırmalı ve şirket güvenilirliğini gözardı etmemelisiniz. Ataşehir’den uzun dönem araba kiralama firmalarının araç portföyüne bakmanız ve benzer araçların fiyat karşılaştırmalarını yapmanız da karınıza olacaktır.
   
 3. Aracınızı uzun dönemli olarak kiralıyor ya da uzun yolculuklara çıkmayı planlıyorsanız, seçeceğiniz aracın yakıt tüketme özelliklerini de dikkate almalısınız. Örneğin, Çekmeköy’de yaşayan ve her gün Avrupa yakasına çalışmak için geçen bir kişi Çekmeköy’de uzun dönem araba kiralama niyetinde ise daha az yakıt tüketen bir araç seçmesi kişiye, yıl sonunda bütçesinde fark edilir bir artı kazandıracaktır. Çekmeköy’de uzun dönem araba kiralama isteğiyle araç baktığınızda, şirketin araç bakım ve servislerinin size yakın olmasına ve sürekli kullandığınız güzergahta olmasına da dikkat etmeniz faydalı olacaktır.
   
 4. Sözleşmede yazan koşulları dikkatlice incelemelisiniz. Size karmaşık gelen maddeleri acente ile görüşerek netleştirebilirsiniz.
   
 5. Aracınızın sigortasına dikkat etmelisiniz. Kiralayan kişinin vereceği hasarlarında sigorta kapsamında olup olmadığını bilmeniz faydalı olacaktır. Örneğin, Sancaktepe’de uzun dönem araba kiralama şirketine başvurduğunuzda bu konu hakkında ve aracın sigortasının kapsamı hakkında detaylı olarak bilgi alabilirsiniz. Sözleşmedeki maddelere de dikkat etmeniz  oldukça önemli. Sancaktepe’de uzun dönem araba kiralama şirketlerine başvuracaksanız, bu konu hakkında şahsen bilgi almalısınız.
   
 6. Aracınızı teslim alırken üzerinde çizik ve hasar bulunup bulunmadığına dikkat etmelisiniz. Mevcut bir hasar ya da çizik bulunuyorsa bunu araba kiralama şirketinin teslim görevlisine tespit ettirmelisiniz.
   
 7. Aracınızı teslim aldığınızda yakıt miktarına dikkat etmeli ve sözleşmede aksi bir maddi bulunmuyorsa bu miktardan daha az yakıt miktarı ile teslim etmemelisiniz.

 

Tek Rent A Car, araba kiralarken aklınızdaki tüm sorulara profesyonel bir ekiple cevap verirken güvenilir bir firmadan hizmet almanın huzurunu yaşayacaksınız.