Tek Rent A Car

Kurumlar için Filo Kiralamak Ne Kadar Avantajlı?

Kurumlar için Filo Kiralamak Ne Kadar Avantajlı?

Araba satın almak yerine uzun dönemli olarak kiralama işlemi olan filo kiralama, birçok kurum tarafından tercih ediliyor. Özellikle şirketler için çok avantajlı olan filo kiralama, kurumlara vergi kolaylığı da sağlamakta.

 

Uzun dönem kiralanan aracın kasko, bakım masrafları, araç muayenesi ve motorlu taşıtlar vergisi kiralama şirketi tarafından ödenmektedir. Bu işlemler için zaman kaybetmez ve takip etmek zorunda kalmazsınız. Çekmeköy’deuzun dönem araç kiralama yapacak bir şirket, bu işlemler yerine getirilirken araçsız kalmaz ve bütçesinden ekstra ödemeler çıkmaz. Muhasebe kayıtları kolaylaşır ayrıca filo kiraladığı için araç kiralama şirketinin indirimlerinden de faydalanabilir. Çekmeköy’deuzun dönem araç kiralama talep eden bir şirket, sizi ekstra uğraştıracak işlemleri takip ederek vakit ve emek kaybetmez. Araç kiralama firması, kiralama yapan şirket için bunları yerine getirecektir.

 

Örneğin Ümraniye’deuzun dönem araç kiralamadan faydalanan bir şirket, KDV indirimi göz önüne alındığında araba satın almaya göre oldukça avantaj elde edecektir. Araba satın alırken KDV, arabanın bedeline eklenerek ödenecekken; araç kiralamada her ay araç kiralama bedelini ve yakıt harcamalarını gider olarak göstererek KDV ödemesinden düşülebilir. Ümraniye’de uzun dönem araç kiralama yapan şirket, aylık sabit ödemelerle kira bedelini öderken araç satın alan firmanın kasasından toplu para çıkışı olacaktır.

 

Sancaktepe’deuzun dönem araç kiralama işleminden faydalanmak isteyen bir firma, arabada oluşabilecek hasar ve kazalarda araçsız kalmaz. Eğer sözleşmenizde yer alıyorsa bu hasarın bedeli kiralama şirketinin sigortası tarafından karşılanacaktır. Hasarın giderilmesi ve aracın bakım onarımı uzun sürerse de araç kiralama şirketi, size ikame bir araç verecektir. Sancaktepe’de uzun dönem araç kiralama yapan şirket ekstra bakım, onarım ve sigorta ücreti ödemeyecek, böylece bilançosunda sürpriz ödemeler yer almayacaktır.

 

Firmalar tarafından artık oldukça tercih edilen Ataşehir, filo kiralamanın da çokça talep edildiği ilçelerden. Ataşehir uzun dönem araç kiralama merkezlerinden biri olmasının pek çok nedeni bulunuyor. Bunlardan biri de aracınızı yenilerken, ikinci el fiyatlarında yaşanabilecek düşüklükler şirketleri oldukça zarara sokabilecekken araç kiralayarak araba bedelinin düşme riski gibi bir sorunla karşılaşmazsınız.Ataşehir’deuzun dönem araç kiralamadan faydalanan bir firma, yeni araca ihtiyaç duyduğunda herhangi bir kayıp yaşamadan bunu hemen gerçekleştirebilir.

 

Filo kiralamada pek çok avantaj ve özel indirimler elde etmek için Tek Rent A Car’ın yıllara dayanan deneyiminden faydalanabilirsiniz.