Dikkat Edilmesi Gerekenler
Ana Sayfa > Dikkat Edilmesi Gerekenler

Araç kiralamada güven; firmanın tecrübe ve kurumsallığı ile ilintilidir. Bu sebeple herşeyden önce, köklü ve yasal bir kimliğe sahip olan şirketlerle çalışmak, her açıdan avantaj sağlayacaktır. 

Araç kiralarken öncelik, ihtiyaç doğrultusunda bir seçim yapmak olmalıdır.

Hangi amaçla kullanılacak, kaç kişilik olacak, ne kadar süre zarfında ihtiyaç duyulacak ve hangi iklim koşulları içerisinde araç kullanılacağı göz önünde bulundurularak seçim yapılmalıdır.

Aracın modeli ve cinsi belirlenirken, kullanılacak coğrafi konumun şartlarına uyum sağlayacak donanıma sahip olan araç tipleri tercih edilmelidir. 

Anlaşma yapılmadan önce aracı incelemek, eksiklik yada hasarlarını belirlemek daha sonra müşteri ile firma arasında sorun yaşanmasının önüne geçecektir

Dikkat edilmesi gereken bir diğer detayda,  aracın dizel mi yoksa benzinlimi olduğu dur. Dizel araçları seçmek, hem bütçe hem de yakıt tasarrufu sağlayacağı için ekonomik olacaktır ve yakıt için ayrılacak kabarık maliyet hesabının da önüne geçecektir.

Karşılıklı yapılan sözleşmenin içeriğini her ayrıntısı ile doğru okumak, varsa beklentileri sözleşmeye dahil etmek ve anlaşılan fiyat miktarını mukavelede yer vererek imzayı atmak, hem müşteri hem de şirketin güven kazanması açısından faydalı olacaktır. 

Sigortalı ve kaskolu araç desteği veren şirketlerle çalışmak, olası kazaya karışma durumunda, zarar tazmini yapacağı için ekstra bir avantaj sağlayacaktır.

Eğer oto kiralama internet üzerinden yapılacaksa, bu durumda da dikkat edilmesi gereken püf noktalar olacaktır.

Teslim edilen aracın, online modüldeki rent carla birebir uyumlu olması, plakasında şirkete ait ibarelerin yer alması, ruhsatın ve trafik sigortasının güncel olması gibi detaylar mutlaka teyit edilmelidir.

 

Bu koşulların dışında;

Fiyat karşılaştırması yapmak, firmaların düzenlediği kampanyalardan faydalanmak, erken rezervasyon yaptırmak, ihtiyaç durumunda çocuk koltuğu talep etmek.

Anlaşmanın iptal edilmesi durumunda izlenilecek yol hakkında şirketten tatmin edici bilgiler toplamak.

Ek şöför desteğine ihtiyaç duyulacaksa, sözleşmeye dahil etmek

Eski ve yaşlı araç modellerinden uzak durmak.

Aracın deposundaki yakıt miktarını ve kilometresini teyit etmek..

Rent car ın mevsimsel lastiklere uyumlu olup olmadığını kontrol etmekte, dikkat edilmesi gereken diğer önemli noktalar arasında yer almaktadır.