Bağlantı noktaları üzerinde bulunan ilçelere ulaşım
Ana Sayfa > Blog > Bağlantı noktaları üzerinde bulunan ilçelere ulaşım
Blog
Rent a Car
21.10.2021

Bağlantı noktaları üzerinde bulunan ilçelere ulaşım

Ümraniye ulaşımda da merkez

1963 yılında belediyeleşen Ümraniye, Üsküdar’dan kopan ilçelerden biri. Ulaşım noktaları üzerinde olması, çevre yolları ve Boğaz köprülerine bağlantı kurması nedeniyle de Ümraniye tercih edilen semtlerin önünde gelmektedir. İstanbul’un en kalabalık üçüncü ilçesi olan Ümraniye’de, toplu taşıma da sebeplerle önem taşımakta. 2017 yılında metro açılışı ile Türkiye’de ilk defa insansız metro yolculuğuna başlanıldı. Toplu taşımayı ve araç trafiğini rahatlatan bu yeraltı taşıma sistemi, başlangıç olarak Üsküdar Ümraniye hattında çalışırken, daha sonra metro güzergahı Sancaktepe ve Çekmeköy’e kadar uzatılmıştır. Çevre ilçelere bağlantı kolaylığı Ümraniye ilçesinin de en önemli özelliklerinden. Ümraniye, çevre yollarına bağlantısı ve yeni yerleşim bölgesi olması nedeniyle nispeten geniş kavşak ve yollara sahip. Bu nedenlerle kendi aracıyla yola çıkmak isteyenler için de çok elverişli. Ümraniye oto kiralama hizmetinin de oldukça yaygın olduğu semtlerden. İş merkezleri ve yaşam merkezleri ile Ümraniye oto kiralama sektörüne oldukça canlılık kazandırmaktadır.

Bağlantı noktaları üzerinde bulunan bir ilçe: Sancaktepe

Sancaktepe ilçesi her geçen gün gelişen çehresi ile yeni yaşam merkezi olma yolunda ilerleyen İstanbul’un yepyeni  ilçelerinden biri. Coğrafi konumunun yerleşime olanaklı olması, bir havza niteliğindeki ilçenin Tem yoluna bağlantısı ve Sabiha Gökçen Havalimanı’na yakınlığı ile konumunu güçlendiriyor. Sancaktepe oto kiralama niyetinde olanlar için oldukça avantajlı bir coğrafi konuma sahip. Sancaktepe'denoto kiralama hizmeti ile çevre ilçelere kolaylıkla ulaşabilir, arzu ettiğiniz yolculuğa çıkabilirsiniz.

Modern bir semt: Çekmeköy

Eskiden ormanlarla kaplı Çekmeköy artık, İstanbul’un en modern ilçelerinden biri. Arazilerinin genişliği ve elverişliliği nedeniyle oldukça tercih edilen Çekmeköy’ün nüfusu her geçen gün daha da artıyor. Yepyeni yolları ve kavşakları ile komşu ilçelere kolaylıkla gidilebilen Çekmeköy’de artık toplu taşımada yeraltı taşımacılığı sistemine de geçiş yapıldı. Üsküdar-Çekmeköy metro hattı, günlük olarak yaklaşık yedi yüz bin kişiyi taşıyor. Çekmeköy’de kendi aracının keyfini sürmek isteyenler için de geniş otoparklar ve yollarla, oldukça elverişli bir ilçe. Çekmeköy'deoto kiralama isteyenler de coğrafi konumun keyfini kolaylıkla çıkarabilecek. Çekmeköy'denoto kiralama, İstanbul’un diğer semtlerine kolaylıkla ulaşmak isteyenlerin de tercihi.

Anadolu yakasının iş merkezi: Ataşehir

Üsküdar, Ümraniye ve Kadıköy’den ilçeler bünyesine bağlanarak 2008 yılında ilçe statüsü kazanan Ataşehir, Anadolu yakasının en önemli iş merkezi olma yolunda ilerliyor. Modern çehresi ile yeni İstanbul görüntüsüne yaraşan Ataşehir, pek çok bağlantı noktasının da üzerinde bulunuyor. Sabiha Gökçen Havalananına yakınlığı ve çevre yollarına bağlantıları ile oldukça tercih ediliyor. Toplu taşıma ile çevresindeki ilçelere kolaylıkla bağlantı sağlanan Ataşehir oto kiralama isteyenler için de park alanları ve elverişli yolları ile oldukça cazip. Ataşehir'denoto kiralama hizmeti ile  kendi otomobilinizin lüksünü bulabileceksiniz.

Bu ilçelerde en çok tercih edilen firmalardan biri olan Tek Rent A Car’dan oto kiralama hakkında daha detaylı bilgi alarak, size en uygun aracı kolaylıkla kiralayabilirsiniz.